رولربیرینگ مخروطی

رولربیرینگ مخروطی

رولربیرینگ مخروطی

رولربیرینگ های مخروطی در طرح ها و ابعاد مختلف برای کاربردهای گوناگون تولید می شوند. بیرینگ ها با بیشترین کاربرد مقاله شرح داده شده اند که شامل:

  • رولربیرینگ های مخروطی یک ردیفه (شکل1)
  • رولربیرینگ های مخروطی یک ردیفه جفت شده (شکل2) می باشند.
  • رولربیرینگ های مخروطی دو یا چهار ردیفه(شکل3) که در چیدمان بیرینگ های نورد در صنایع فولادسازی بکار می روند، محدوده تولیدات را کامل می کنند. جزئیات این بیرینگ ها در کاتالوگ مهندسی SKF در بخش  کاتالوگ /اطلاعات فنی مشاهده فرمایید.

 

 بیرینگ های مخروطی به صورت آب بند و گریس زده شده نیز تولید می شوند. این بیرینگ ها به صورت مجموعه و از پیش تنظیم شده می باشند. نظیر:

  • مجموعه بیرینگ توپی چرخ ماشین (شکل4)
  • مجموعه بیرینگ توپی چرخ کامیون (شکل5)
  • مجموعه بیرینگ های مخروطی برای وسایل نقلیه ریلی (شکل6)

 مزایای طراحی

رولربیرینگ های مخروطی دارای سطح غلتش مخروطی بر روی رینگ های داخلی و خارجی و رولرهای مخروطی می باشند. امتداد خطوط تمام سطوح مخروطی در یک نقطه بر روی محور بیرینگ به هم می رسند. طراحی این بیرینگ ها آنها را برای حمل بار ترکیبی محوری و شعاعی مناسب می کند.رولربیرینگ های مخروطی عمومأ تفکیک پذیر هستند. مجموعه رینگ داخلی و رولرها که به آن مخروط (Cone) نیز گفته می شود، را می توان از رینگ خارجی که کاپ (Cup) نیز گفته می شود جدا کرد. رولربیرینگ های مخروطی دارای پروفیل تماس لگاریتمی می باشند که باعث توزیع بهینه تنش در سطح تماس رولرها و سطح غلتش می شود. طراحی خاص سطوح لغزش در لبه راهنما و انتهای بزرگتر رولرها باعث توزیع مناسب روانکار در محل تماس لبه و انتهای رولرها می شود. مزایای طرح فوق افزایش قابلیت اطمینان و کاهش حساسیت به عدم همراستایی می باشند. 

مطلب فوق را میتوانید از طریق تلگرام با دوستان و همکاران خود به اشتراک بگذارید

سوال خود را در اين قسمت مطرح كنيد

شما می توانید همین حالا برای مشاوره با کارشناسان مجرب ما اقدام کنید