مراحل نصب بلبرینگ ها

مراحل نصب بلبرینگ ها

مراحل نصب بلبرینگ ها

بلبرینگ ها را باید در محلی خشک و بدون گرد و غبار و دور از ماشین آلات براده برداری و آلوده کننده نصب کرد. هنگامی که بلبرینگ ها در محل های باز نصب می شود، اغلب برای بلبرینگ های بزرگ، باید بلبرینگ ها و محل نصب را از آلوده شدن با گرد و غبار، کثیفی و رطوبت محافظت نمود، تا عمل نصب کامل شود. برای این منظور بلبرینگ ها و اجزای ماشین باید به کمک کاغذ مومی (Waxed Paper) و یا فویل (Foil) پوشانده شوند.

آماده سازی قبل از نصب کردن و بیرون آوردن

تمامی اجزا و ابزارها، تجهیزات و مدارک مورد نیاز باید قبل از نصب در دسترس باشند. مطالعه نقشه ها و دستور العمل ها برای تعیین ترتیب صحیح نصب و درآوردن اجزای مختلف، توصیه می شود. نشیمنگاه ها، شفت ها، آب بندها و دیگر اجزای چیدمان بلبرینگ ها را از نظر تمیزی، خصوصأ باقیمانده براده های ناشی از ماشینکاری سوراخ ها، رزوه ها و شیارها، باید بررسی نمود. سطوح ماشینکاری نشده نشیمنگاه باید از ماسه ریختگری تمیز شده باشند و لبه های تیز و صاف برداشته شوند. دقت های ابعادی و شکلی همه اجزای چیدمان بلبرینگ لازم است بررسی شوند. بلبرینگ ها فقط وقتی که اجزای جانبی آنها دقت ها و تلرانس های لازم را داشته باشند، عملکرد رضایت بخشی خواهند داشت. قطر شفت های استوانه ای و محل نشستن بلبرینگ در نشیمنگاه را باید در دو مقطع و در چهار قطر به کمک گیج اندازه گیری کرد.

بلبرینگ ها را قبل از نصب باید در جعبه های اصلی نگه داشت تا در معرض آلودگی قرار نگیرند. معمولأ نیازی، به پاک کردن روغن نگه دارنده که در کارخانه بلبرینگ را به آن آغشته می کنند، نیست و فقط سطح خارجی رینگ خارجی و سطح داخلی رینگ داخلی را باید از روغن نگهدارنده پاک کرد. همچنین در بلبرینگ هایی که در دمای بالا یا پایین استفاده می شوند و با گریس روانکاری می شوند و نیز هنگامی که گریس بکار رفته با روغن نگه دارنده سازگار نمی باشد لازم است که بلبرینگ کاملأ شسته و خشک شود این مسئله از ایجاد اثرات منفی بر روی خواص روانکاری گریس جلوگیری می کند.

مطلب فوق را میتوانید از طریق تلگرام با دوستان و همکاران خود به اشتراک بگذارید

سوال خود را در اين قسمت مطرح كنيد

شما می توانید همین حالا برای مشاوره با کارشناسان مجرب ما اقدام کنید